Jak wybrać salę weselną?

Pomimo, że ślub i wesele to niezwykle wzruszające wydarzenie, na którym dominuje radość i miłość – to wciąż trzeba pamiętać o wielu formalnościach związanych z organizacją tej uroczystości. Do jednej z nich należy wybór odpowiedniej sali weselnej. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek, dzięki którym stanie się to znacznie prostsze. Zapraszamy!

Lokalizacja

Podstawowy czynnik, który bierzemy pod uwagę przy poszukiwaniu idealnej sali weselnej jest niewątpliwie lokalizacja – ze względów praktycznych, lecz nie tylko. Dla przykładu jeżeli interesuje nas nietuzinkowa sala weselna, Skierniewice i okolice to miejsce, w którym znajduje się dom weselny Lord – w samym sercu Puszczy Mariańskiej. Kontakt z naturą oddziałuje pozytywnie na każdego z nas, na dodatek taki klimat sprzyja odpoczynkowi i ukojeniu od trudów codzienności.

Z kolei praktyczny aspekt dobrej lokalizacji to ułatwiony dojazd dla gości weselnych. Warto zatem przeanalizować skąd pochodzą uczestnicy wydarzenia i tym samym uwzględnić to przy wyborze domu weselnego.

Warto również wspomnieć, że organizowanie wesela w mieście wiąże się z reguły z mniejszym komfortem, jak również parkingiem czy brakiem ogrodu. W takim przypadku ważne jest również zabezpieczenie wesela przed nieproszonymi gośćmi. Ten problem nie występuje decydując się na wesele w sali zlokalizowanej daleko poza miastem.

Aranżacja domu weselnego

Każda sala weselna posiada swój indywidualny charakter. Z tego powodu styl aranżacji ma duże znaczenie pod kątem wyboru konkretnego lokalu. Sala weselna Lord w Skierniewicach została zaprojektowana w niezwykle wykwintnym i eleganckim stylu Glamour, który wpisuje się w obecne trendy weselne.

Wielkość sali weselnej

Kolejnym aspektem, którego nie sposób pominąć przy poszukiwaniach domu weselnego, jest powierzchnia lokalu. Ma to kluczowe znaczenie dla komfortu wszystkich uczestników. Zbyt duża sala może powodować efekt braku „bliskości” pomiędzy gośćmi, a z kolei za mała – przytłoczenie. W SalI Lord ten problem jest rozwiązany ze względu na dostępność dwóch sal – na 240 i 120 gości.

Menu sali weselnej

Jedzenie to coś, o czym dyskutują uczestnicy wesela, opisując całe wydarzenie. Warto zastanowić się nad tym, jaką kuchnię zechcemy więc zaserwować naszym gościom – tradycyjną, włoską, a może nawet japońską? Przy wyborze domu weselnego warto wziąć pod uwagę także koszt posiłków, jak również czy sala oferuje dania dla dzieci i maluchów do 4 roku życia. Należy również dowiedzieć się, czy posiłki dla zespołu muzycznego są w cenie oraz czy alkohol znajduje się w karcie dań.

Inne udogodnienia

Wybór sali weselnej okazuje się nie zawsze łatwy. Warto zweryfikować wiele kwestii, aby uniknąć rozczarowania, gdy okaże się, że w jakimś aspekcie sala nie spełnia naszych oczekiwań. Sugerujemy dowiedzieć się również, czy obok sali znajduje się np. strefa dla palących. Zweryfikujemy również czy lokal jest klimatyzowany, jak również czy dom weselny zapewnia obsługę florystyczną.