O czym pamiętać przy organizacji wesela?

Ślub i wesele to uroczystości, które wymagają zaangażowania nie tylko w relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną. Trzeba bowiem poświęcić dużo czasu i energii na organizację swojego wymarzonego wesela, co z pewnością nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Właśnie z tego powodu stworzyliśmy ten artykuł, aby przypomnieć o rzeczach, które trzeba brać pod uwagę przy organizacji wesela. Zapraszamy!

Wybór daty ślubu i wesela

Bez wątpienia najważniejsze w organizacji wesela jest… wybór daty. Z reguły sezon na wesela trwa od maja, aż do września. Powodem, dla którego Młode Pary decydują się na ślub w tym czasie jest sprzyjająca aura. Rekordy popularności biją zdecydowanie czerwiec i sierpień – z reguły w tym czasie mamy mniej obowiązków np. zawodowych, a tym samym możemy z większą swobodą bawić się na weselu.

Odpowiednie zarządzanie budżetem

Określenie budżetu jest pierwszym krokiem w kierunku organizacji idealnej uroczystości weselnej. Warto określić najpierw górną maksymalną kwotę, którą Młoda Para może przeznaczyć na wesele – górna oznacza tyle, że w żadnym wypadku nie powinna zostać przekroczona. Unikniemy w ten sposób komplikacji związanych z kosztami, co mogłoby znacznie utrudnić zaplanowanie wesela. Wiadomo jednak, że w trakcie organizacji wesela pewne koszty mogą odejść, a inne pojawią się w trakcie przygotowań. Właśnie z tego powodu warto zostawić sobie pewien „margines” budżetu.

Sporządzenie listy gości weselnych

Warto wiedzieć, że tak naprawdę największy wpływ na łączne koszty wesela ma bezpośredni wpływ lista gości. Przy dużej ilości uczestników warto zdecydować się na większą salę, która zapewni komfort nawet 240 osobom – jak w przypadku jednej z sal weselnych Lord.

Niezwykle ważne przy organizacji wesela jest „umieszczenie” gości przy stoliku. To również wymaga głębszej analizy, gdyż z pewnością chcemy, aby zestawieni ze sobą goście dobrze się czuli i mogli podejmować wspólne tematy rozmów.

Zarezerwowanie terminu u fotografa lub kamerzysty, a także zespołu muzycznego

Zarówno podczas poszukiwań fotografa lub kamerzysty, powinniśmy kierować się portfolio danego specjalisty. Pozwoli nam to sprawdzić, czy jego sposób uwieczniania wesela i ślubu odpowiada naszej wizji fotografii lub nagrań.

Na weselu nie może z reguły zabraknąć oczywiście DJ-a lub zespołu muzycznego, którzy powinni zadbać o to, aby parkiet był jak najrzadziej pusty. Nie można bagatelizować tego aspektu wesela, gdyż to właśnie muzycy w głównej mierze odpowiadają za weselny klimat. Warto poprosić DJ-a lub zespół o próbki nagrań muzycznych, czy wskazanie repertuaru, w którym czują się najlepiej.

Zamówienie obsługi florystycznej lub dekoracji na wesele

Kolejnym istotnym aspektem każdego wesela jest niewątpliwie udekorowanie sali. W przypadkusali weselnej w Żyrardowie Lord właściciel oferuje takie usługi, dzięki czemu ten „problem” mamy z głowy. Możesz oczywiście jednak przekazać swoją wizję dekoracji i roślinności, która znajdzie się w lokalu podczas wesela. Jeżeli jednak nie masz inspiracji – doświadczeni specjaliści w dziedzinach florystyki i dekoracji pomogą nam odnaleźć najlepiej dopasowany wystrój sali do wyobrażenia Pary Młodej.